Emocingoji Valieva pirmauja dailiojo čiuožimo varžybose, kilus dopingo skandalui | WFRV vietinis 5

Emocingoji Valieva pirmauja dailiojo čiuožimo varžybose, kilus dopingo skandalui |  WFRV vietinis 5

Rusijos paauglių sensacija Kamila Valieva paliko į šalį emocinį išsekimą atsidūrusi dopingo skandalo centre ir po trumposios programos Pekino olimpinėse žaidynėse pirmavo moterų dailiojo čiuožimo varžybose.

Nepaisant teigiamo narkotikų testo, Valieva antradienį pradėjo siekti antrojo aukso medalio, surinkusi 82,16 taško. Ji susvyravo atidarydama trigubą ašį ir įveikė likusią programos dalį.

15-metės Valievas testas buvo teigiamas dėl draudžiamų širdies vaistų, gautų iš mėginio, paimto gruodį, ir šis rezultatas paaiškėjo tik praėjusią savaitę, kai ji istoriniu pasirodymu padėjo Rusijai iškovoti auksą komandinėje rungtyje. Ji apėmė pirmuosius keturkampius šuolius, kuriuos moteris atliko olimpinėse žaidynėse.

Sporto arbitražo teismas pirmadienį nusprendė, kad Valieva turėtų būti leista dalyvauti varžybose iš dalies, nes ji yra nepilnametė, vadinama „saugoma asmeniu“, ir jai galioja kitokios taisyklės nei suaugusiai sportininkei. Tačiau šis sprendimas buvo griežtai kritikuojamas, įskaitant kitų, antradienį koncertavusių prieš ją.

Valieva yra didžioji favoritė į auksą, o Rusija siekia, kad bet kuri tauta pirmą kartą pakiltų ant moterų olimpinio pakylos.

Antra liko pasaulio čempionė Anna Ščerbakova, surinkusi 80,20 taško. Japonas Kaori Sakamoto surinko 79,84 balo, kad trumpojoje programoje rusas nepasiektų rezultatu 1-2-3. Ketvirta liko kita Rusijos „Kvadračio“ narė Alexandra Trusova, surinkusi 74,60 taško.

Kad ir kas nutiktų ant ledo, Valieva medalių ceremonijos Pekine negaus. Taip pat nebus nė vienas čiuožėjas, kuris su ja finišuoja pirmajame trejete.

Pirmadienio vakarą parodytuose komentaruose Valieva Rusijos valstybiniam transliuotojui „Channel One“ sakė, kad „šios dienos man buvo labai sunkios. Esu laimingas, bet emociškai pavargęs“.

Antradienio vakarą čiuoždama nuo ledo ji apsiverkė.

Nemokamas čiuožimas ketvirtadienį.

ŠIFRINAS

Mikaela Shiffrin Pekino olimpinėse žaidynėse įveikė 0 prieš 4 po to, kai nusileidimo rungtyje užėmė 18 vietą. Vargu ar tai buvo netikėta, turint omenyje, kad tai buvo pirmas kartas, kai ji dalyvavo toje rungtyje savo olimpinėje karjeroje ir ankstesnėse lenktynėse.

Shiffrin planuoja dalyvauti dar dviejose lenktynėse: Alpių kombinuotoje lenktynėse ketvirtadienį ji iškovojo sidabrą 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse, o šeštadienį – komandinėse lenktynėse. Jai priklauso du aukso medaliai iš praėjusių olimpinių žaidynių; nė vienas amerikietis kalnų slidininkas per savo karjerą nėra iškovojęs trijų pergalių.

Auksą nuo kalno iškovojo šveicarė Corinne Suter, o čempionės titulą ginanti italė Sofia Goggia įkvepiančiai pasižymėjo nepraėjus nė mėnesiui po skaudžios avarijos ir sunkios kojos traumos. Bronzą iškovojo italė Nadia Delago.

SU PRISIJUNGIA GU

Paauglys Su Yimingas sukasi ore priešais senos plieno gamyklos aušinimo bokštus ir dūmtraukius, kad iškovotų pirmąjį Kinijos olimpinį snieglenčių sporto aukso medalį ir padidintų savo įžymybės statusą.

Su turėjo tokią didelę persvarą po dviejų turų, kad kiti varžovai žaidė saugiai, tik stengdamiesi užsitarnauti vietą podiumo pakyloje. Jis laimėjo sidabrą slidinėjimo stiliuje ir būtų gavęs auksą, jei teisėjai būtų pastebėję, kad Maxas Parrot per pirmąjį šuolį nepatraukė. Parrot antradienį iškovojo bronzą.

Tai buvo antrasis Kinijos aukso medalis Big Air Shougang po Eileen Gu pergalės slidinėjimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Su, 17-metis trokštantis aktorius, vaidinęs 2014 m. veiksmo filme „Tigro kalno paėmimas“, pirmavo 17,5 taško, patekęs į paskutinį turą. Jis pradėjo varžybas iš eilės 1800-aisiais – penkiais sukimais – iš pradžių atlikdamas triuką eidamas į priekį, paskui – atgal.

Per paskutinį šuolį Su atsainiai iššoko, o paskui, minios ovacijų metu, laikė rankas prie galvos.

Jie nematė jo tėvų septynis mėnesius, kai treniravosi Europoje ir varžėsi visame pasaulyje. Vos užlipęs ant pakylos, Su pastebėjo juos tribūnose ir pradėjo verkti. Vėliau jis kalbėjosi su jais per tvorą, skiriančią tuos, kurie buvo įleisti į Pekino olimpinį burbulą nuo sirgalių.

„Galvojau apie tai, kai man buvo 4 metai ir pirmą kartą važiavau snieglente“, – sakė jis angliškai. „Aš labai dėkingas. Ši akimirka tokia ypatinga mano šeimai.

SIDABRAS UŽ GU

Eileen Gu Pekino žaidynėse nelaimės trijų aukso medalių, tačiau ji vis tiek gali tapti pirmąja ekstremalaus sporto atlete, iškovojusia tris medalius olimpiadoje.

18-metė Amerikoje gimusi freestyler, kuri varžosi dėl savo motinos gimtosios Kinijos Kinijos, nedaug trūko iki aukso medalio slopestyle rungtyje. Ji finišavo 0,33 taškais atsilikusi nuo šveicarės Mathilde Gremaud. Gremaud iškovojo bronzą didžiojo oro rungtyje, kurią laimėjo Gu.

Gremaudas pirmas įžengė į antrąjį raundą ir paskelbė rezultatą, kurį reikia įveikti. Gu skliautas nuo gaujos galo, bet negalėjo visiškai aplenkti Gremaud.

„Aš pasitikiu teisėjais. Kartais jie tau duoda, kartais ne “, – sakė Gu. „Ir šiandien jie to nepadarė. … Aš padariau viską, ką galėjau, ir tai buvo mano valdymas, o kai kurių dalykų jūs tiesiog negalite kontroliuoti ir jūs tiesiog turite su tuo susitaikyti.

Gu dalyvaus freeski halfpipe rungtyje vėliau šią savaitę.

BOBSLEDINGO ISTORIJA

Vokietija užėmė pirmąjį podiumą visose olimpinėse bobslėjaus lenktynėse, kuriai vadovavo Francesco Friedrich, pilotavęs dviviečių rungtį laimėjusias roges. Sidabro medalį pelniusias roges vairavo Johannesas Lochneris, o Christophas Haferis savo bobą vairavo iki bronzos.

GREITASIS ČIUOŽIMAS

Jungtinės Valstijos iškovojo antrąjį greitojo čiuožimo medalį Pekino olimpinėse žaidynėse, kai iškovojo bronzą komandiniame persekiojime. Kai 36-erių Joey Mantia visus aštuonis ratus pirmavo trims Amerikos čiuožėjams, JAV atsisakė olando Sveno Kramerio 10-ojo karjeros medalio.